Tesla представила електричний Roadster

37

В результаті співпраці британського автовиробника спорт-карів Lotus Cars і компанії Tesla Motors «Силіконової долини» на світ з’явився двомісний електромобіль під простою назвою Roadster.

Фірма Tesla відкрила завісу таємниці над новим автомобілем з літій-іонними батареями, що живлять енергією 248-сильний електродвигун, який у свою чергу приводить в рух задні колеса за допомогою двошвидкісний автоматичною КПП.

За заявою американської компанії Tesla Roadster з карбоновим кузовом здатний розганятися до 100 км/год всього за 4 секунди, а його максимальна швидкість досягає 209 км/ч. При цьому запас ходу на одному заряді батарей становить 402 км, що є значним показниками для автомобілів на електричній тязі.

Всім майбутнім власникам спорт-кара компанія обіцяє встановити обладнання для зарядки акумуляторів автомобіля, хоча, за словами представників Tesla зарядити автомобіль можна і від звичайної розетки напругою 110 або 220 вольт за 3,5 години. Ресурс ж батарей становить 160 000 км.

Продавати родстери Tesla планується тільки на ринку США. Перші автомобілі потраплять в руки покупців зі штату Каліфорнія влітку наступного року, а жителям Нью-Йорка і Майамі доведеться дочекатися осені 2007 року, повідомляє Avto.ru.