Samsung Syncmaster xl20: ЖК-дисплей для професіоналів

30

Компанія Samsung Electronics приступає до випуску 20,1-дюймового РК-монітора SyncMaster XL20 зі світлодіодним підсвічуванням, що характеризується безпрецедентним колірним охопленням.


Samsung Syncmaster xl20: ЖК-дисплей для професіоналів

На відміну від традиційних РК-моніторів, що використовують для підсвічування лампи з холодним катодом і здатних відтворювати до 87% колірного діапазону по стандарту NTSC CIE 1976, і навіть ЕПТ-моніторів, що демонструють 90-відсотковий колірний обхват і використовуються для професійних потреб, XL20 сягає 114% (CIE 1976). Це стало можливим завдяки заміні люмінесцентних ламп на підкладку з червоних, синіх і зелених світлодіодів, які забезпечують дуже якісний білий світ. Крім того, при виробництві світлодіодних моніторів не використовуються ні ртуть, ні галогени, а енергоспоживання такого підсвічування нижче, ніж у ламп, що робить цей продукт більш дружнім для навколишнього середовища.

SyncMaster XL20 повністю підтримує діапазон кольорів Adobe RGB і дозволяє відтворювати без спотворень природні кольори, зафіксовані професійними цифровими камерами. Завдяки світлодіодному підсвічуванню вирішується ще одна проблема LCD-моніторів – нерівномірність підсвічування. Її яскравість можна регулювати вручну або автоматично за допомогою вхідного в комплект калібратора X-rite Huey Calibrator і фірмового програмного забезпечення Samsung Natural Color Expert. Закріпивши колірної датчик на екрані і запустивши програму, користувач може досягти максимальної якості передачі кольору. При цьому Natural Color Expert дозволяє споживачу створювати індивідуальні настроювання гами, колірної температури і балансу білого. Їх можна застосовувати по вибору користувача як до колірного простору Adobe RGB, так і sRGB.

Що входить в комплект поставки бленда, покрита зсередини чорним оксамитом, дозволить усунути бічне підсвічування екрану і підвищить комфортність роботи. Крім того, в SyncMaster XL20 також передбачено цілий ряд вхідних портів — USB, DVI-D і DVI-I.

Монітори зі світлодіодним підсвічуванням відразу ж викликали пильний інтерес і домашніх користувачів і професіоналів — в першу чергу фотографів, дизайнерів і працівників видавництв.
Очікується, що у продаж Samsung SyncMaster XL20 надійде в кінці грудня-початку січня.