Pelco Esprit ES3012: екстремальна камера зовнішнього спостереження

23

Для організації систем зовнішнього спостереження в екстремальних вуличних умовах американська компанія Pelco випустила інтегрований повнопривідний комплект ES3012 серії Esprit, який включає в себе ПЗС-камеру, транфокатор, приймач телеметрії і захисний кожух з поворотним пристроєм. Ця камера зовнішнього спостереження здійснює нахил в межах 116 градусів і безперервне кругове обертання, відрізняється високою надійністю, легко витримує капризи погоди і не боїться вологого повітря, що дозволяє використовувати її в складі відеосистем морських і річкових портів.

В інтегрований комплект Esprit ES3012 входить камера зовнішнього спостереження, трансфокатор, приймач телеметрії і вуличний кожух зі ступенем захисту IP66, інтегрований з поворотним пристроєм. Камера спостереження і трансфокатор вибираються індивідуально: можливі варіанти з 10-30-кратним збільшенням для кольорового, чорно-білого або цілодобового («день/ніч») спостереження. Завдяки термостатированному кожуха з вбудованим обігрівачем камера зовнішнього спостереження може стабільно працювати при температурі від -40 до +60 градусів Цельсія, а поворотний пристрій забезпечує точність позиціонування до 0,25 градусів і витримує пориви вітру до 51 м/с.

Як повнопривідне пристрій, камера зовнішнього спостереження здійснює нахил в межах 116 градусів і безперервне кругове обертання при панорамуванні. Змінна швидкість руху поворотного пристрою варіюється від 0,1 до 40 град./з при панорамуванні і від 0,1 до 20 град./з при нахилі. У режимі «Turbo» і «Налаштування» швидкість панорамування стає дорівнює 100 град./з, а швидкість нахилу – 30 град./с.

Завдяки функції автофокусування камера зовнішнього спостереження Esprit дозволяє формувати чітке зображення як у процесі її видалення/наближення до об’єкта спостереження або при переході з передустановок, так і при зсуві інфрачервоного фільтра (відноситься до комплектів з камерним блоком «день/ніч»). При відпрацюванні заданої траєкторії з передвстановленим позиціях камера зовнішнього спостереження серії Esprit може змінювати швидкість панорамування і нахилу пропорційно коефіцієнту збільшення – це запобігає миготіння деталей в кадрі при сильному наближенні.

При роботі в умовах недостатньої освітленості камера зовнішнього спостереження ES3012 може задіяти один із двох алгоритмів: зниження швидкості електронного затвора або підвищення коефіцієнта АРУ. Коефіцієнт посилення АРУ в Esprit задається вручну в межах від 0 до 29 дБ. Швидкість електронного затвора регулюється автоматично з урахуванням виміру кількості світла, що потрапляє на ПЗС-матрицю камери спостереження, або ж встановлюється вручну – від 1/30000 до 1/1,5 с. Оператор може встановити максимально допустиму тривалість витримки в режимі LowLight.

Для зручності роботи оператора системи спостереження ця камера спостереження дозволяє виводити на екран відеомонітора такі дані, як значення кута азимута і кута місця, коефіцієнт збільшення, ідентифікатори зони і предустановки, а також тривожні повідомлення. Вбудований магнітний компас показує стан і напрям руху камери зовнішнього спостереження щодо сторін світла. Ця інформація може бути присутнім на екрані постійно або ж виводитись протягом заданого проміжку часу після активації

У базовій комплектації камера зовнішнього спостереження Esprit підтримує протоколи телеметрії Coaxitron або Pelco P, D. Тип протоколу, швидкість передачі даних та адресу приймача телеметрії встановлюється з допомогою блоку DIP-перемикачів, розташованого на корпусі камери. При використанні додаткових трансляторів кодів управління (TXB) Esprit може працювати і з протоколами телеметрії інших виробників.

Оператор системи зовнішнього спостереження може запрограмувати до 64 предустановок і 1 тур автопатрулирования, який може включати будь-які прості команди для трансфокатора і поворотного пристрою. Якщо протягом визначеного у налаштуваннях часу камера зовнішнього спостереження не отримує від оператора команд, то вона може повернутися до заздалегідь визначену настройку 1. Якщо попередня 1 не запрограмована або час спокою не задано, то камера не здійснює паркування панорамування і нахилу.

Джерело: CNews