Nikon представив нову цифрову зеркалку D80

116

Як і очікувалося, компанія Nikon представила нову цифрову дзеркальну фотокамеру D80 зі змінною оптикою. Камера, яка прийшла на зміну моделі D70, може працювати в повністю автоматичному режимі, а також володіє набором додаткових функцій для захоплених фотографів-любителів.


Nikon представив нову цифрову зеркалку D80
Nikon представил новую цифровую зеркалку D80
Nikon представив нову цифрову зеркалку D80

Фотокамера D80 містить 10,2-мегапіксельну матрицю ПЗС формату. Матриця формату Nikon DX і байонет Nikon F сумісні з величезною кількістю об’єктивів Nikkor AF і DX Nikkor, призначених спеціально для цифрових дзеркальних фотокамер Nikon.

Nikon представил новую цифровую зеркалку D80
Nikon представив нову цифрову зеркалку D80

Одним з головних переваг фотокамери D80 є розроблена компанією Nikon система обробки зображень з високою роздільною здатністю. Система запозичена у новітніх професійних цифрових дзеркальних фотокамер і володіє такими можливостями, як попередня обробка аналогового зображення з незалежним колірних каналах і високоточні 12-розрядні алгоритми цифрової обробки.

Новий мікропроцесор володіє значно більш високою продуктивністю і меншим енергоспоживанням, дозволяючи робити більше знімків без перезарядки батарей, а система 3D колірного матричного виміру II забезпечує точний автоматичний замір експозиції для отримання якісних знімків навіть при самому складному освітленні.

При виборі експозиції система не просто вимірює або усереднює, а оцінює вміст кожного кадру, що надходить з 420-піксельного датчика, порівнюючи вміст із зразками з вбудованої бази даних, яка містить відомості про більш ніж 30 тис. реальних фотографій.

Крім того, можна використовувати змінний центрально-зважений і точковий режим виміру експозиції, а також функції автоматичного брекетинга і поправки експозиції. Автоматична система виміру експозиції доповнюється можливістю повністю ручного управління.

Автоматична настройка балансу білого гарантує отримання природних кольорів за рахунок аналізу всього кадру і налаштування балансу білого у відповідності з джерелом світла. Для тих, кому важливо мати повний контроль над процесом зйомки, фотокамери передбачено шість ручних режимів з точною підстроюванням і можливість попереднього встановлення балансу білого з сірим або білим карті.

Покращена 11-зонна система АФ забезпечує швидку і точну фокусування при різних умовах зйомки. Завдяки використанню переробленої версії модуля датчиків АФ Nikon Multi-CAM 1000 ця система володіє новими ефективними можливостями. Наприклад, кожна з 11 зон фокусування може використовуватися незалежно, а центральний датчик здатний перемикатися в режим розширеної зони фокусування для охоплення більшої площі кадру. У цьому новому режимі автоматичного вибору зони АФ фотокамера оцінює всі 11 зон фокусування, автоматично визначає, в яких зонах знаходиться основний об’єкт, і використовує тільки ці зони.

Для включення фотокамери D80 потрібно всього 0,18 секунди, що дозволить фотографу не упустити жодного цікавого сюжету. Мінімальна затримка спрацьовування затвора складає близько 80 мілісекунд, і завдяки швидкої і точної 11-зонної системою з підсвічуванням зйомка виконується майже миттєво. Знімки дуже швидко обробляються і записуються на картку пам’яті SD, а потім відображаються на РК-моніторі.

Швидкість безперервної зйомки до 3 кадрів в секунду серіями по 100 знімків у форматі JPEG (висока якість, розмір — середній або менше) дозволяє знімати динамічні сцени.

D80 оснащена великим видошукачем з 0,94 х збільшенням, що забезпечує яскраве зображення і точну компонування кадру. Вбудований регулятор діоптрійної підстроювання дозволяє налаштувати видошукач відповідно зору фотографа. Для більш точної компонування кадру в видошукачі можна включити відображення сітки.

РК-дисплей має дозвіл 230 тис. пікселів і кути огляду 170 градусів в усіх напрямках. Нова кнопка зумування дозволяє переглядати знімки з збільшенням до 25х, полегшуючи управління різкістю. Відображення RGB-гістограми дозволяє з високою точністю оцінювати якість знімків. Функції перегляду знімків включають покадровий перегляд, перегляд 4 або 9 мініатюр, відображення гістограми і виділення яскравих областей.

Фотокамера D80 підтримує два варіанти слайд-шоу — “Стандарт” і “Pictmotion”, що включає в себе вибір стилю переходів між зображеннями і фонову музику. Слайд-шоу можна переглядати на дисплеї. Фотокамеру можна також підключити до телевізора за допомогою доданого аудіо/відеокабелю і переглянути слайд-шоу зі звуком.

Система управління вбудованою i-TTL спалахом Nikon точно розраховує потужність спалаху, необхідну для отримання оптимальної якості знімка. Крім того, система управління дозволяє використовувати такі функції як “Повторний спалах”, що створює ефект стробоскопа, і “Моделююча спалах”, яка дозволяє фотографу візуально оцінювати рівень освітленості перед зйомкою.

Завдяки підтримці системи поліпшеного бездротового керування Nikon вбудована спалах може використовуватися для прямого управління двома групами бездротових спалахів SB-800 або SB-600.

Вбудовані можливості фотокамери D80 доповнюються широким набором різноманітних компонентів, що входять в систему Nikon Total Digital Imaging System. Одним з головних чинників у цій системі є лінійка змінних об’єктивів AF і DX Nikkor. Її можливості доповнює система креативного освітлення Nikon, що включає в себе систему управління i-TTL спалахом, систему поліпшеного бездротового керування Nikon, надійну систему блокування потужності спалаху (FV) та систему автоматичного високошвидкісної синхронізації FP. У цю систему входять спалаху SB-800, SB-600 і SB-R200.

Доповненням до системи Total Imaging System є нова багатофункціональна живить рукоятка MB-D80, зручна конструкція якої полегшує зйомку при вертикальному розташуванні кадру, підвищуючи стійкість фотокамери, і збільшує кількість знімків, які можна зробити без додаткової підзарядки батарей.

Бездротовий інфрачервоний пульт дистанційного керування ML-L3 і кабель дистанційного керування MC-DC1 допомагають забезпечити нерухомість камери при зйомці з тривалою витримкою, наприклад при зйомці пейзажів або макрозйомці.

Програмне забезпечення Nikon PictureProject, що постачається разом з кожної фотокамерою Nikon D80, полегшує імпорт, редагування, організацію колекції фотознімків і обмін ними. Шаблони спрощують друк знімків, створення макетів з декількома знімками на одній сторінці для барвистих фотоальбомів, а також дозволяють змінювати розміри зображень для їх відправки по електронній пошті.

Пакет Capture NX (купується додатково) є новим рішенням Nikon для редагування знімків, призначеним для тих, кому необхідні широкі можливості обробки знімків. Цей пакет дозволяє фотографам використовувати всі можливості формату NEF (RAW). Програмне забезпечення також підтримує роботу з файлами у форматі JPEG і TIFF, що дозволяє розширити спектр завдань, пов’язаних з редагуванням фотографій.

Габаритні розміри Nikon D80 складають 132x103x77 мм, вага без батареї – близько 585 грам. Камера надійде в продаж у вересні 2006 року. Вартість в США, в залежності від поставляється в комплекті об’єктива, складе від $1000 до $1300. Про російські ціни на новинку поки нічого не відомо, повідомляє CNews.