Lanzar OPTI 2200HC: новий автомобільний підсилювач для потужного звуку

51

Вся серія підсилювачів OptiDrive 2006 року від відомої американської компанії Lanzar – справжній подарунок любителям потужного і якісного звуку. На будь-якому підсилювачі можна побудувати гідну систему. Однак про моделі Opti 2200HC варто сказати окремо – це одноканальний підсилювач для сабвуферной системи, а значить – для шанувальників дуже потужного звуку.


Lanzar OPTI 2200HC: новий автомобільний підсилювач для потужного звуку

Цей моноблочний підсилювач потужності від Lanzar має піковою потужністю 2200 Вт при роботі на навантаження в 1 Ом. Номінал потужності (середньоквадратичне значення) при 4-омному навантаженні – 430 Вт, на нагрузку 2 Ом номінальна потужність становить 520 Вт. Це означає, що підсилювач просто жартома «прогодує» парочку 12-дюймових сабов.

Щоб розвинути таку потужність, підсилювач повинен володіти незвичайною системою живлення. В даному випадку використовується блок живлення на потужних польових КМОН-транзисторах. Використовується широтно-імпульсна модуляція. Схема живлення захищена від перегріву, перевантаження і короткого замикання. Використовується система запобіжників 40А х 4.

Передбачено плавне включення і вимикання живлення.
Підсилювач налаштовується на оптимальне звучання баса по багатьом параметрам. В комплект входить дистанційний регулятор підсилення, завдяки якому звучання системи можна налаштувати прямо з водійського місця. Фільтр низьких частот плавно регулюється в межах 40 Гц ~ 120 Гц зі спадом 12 дБ на октаву. Підсилювач має і плавно регульований фільтр інфра-ВЧ (20 ~ 50 Гц). Ці частоти по більшій частині не слышимы, але їх відтворення потребує зайвого навантаження на підсилювач, тому їх «послаблюють». Регулювання бас-бустера (додаткового посилення басової складової 40-100 Гц) здійснюється в межах 0 ~ +18 дБ. Загальний діапазон відтворюваних частот – від 10 до 40 000 Гц. Відношення сигнал-шум складає 90 дБ – відмінний показник для підсилювачів цього класу. Перемикач фази 0 – 180 дозволяє легко відрегулювати звучання сабвуфера, підключеного з розбіжністю фази.

Сигнал, отриманий на лінійних входах RCA, може пропускатися на інші підсилювачі через RCA-виходи OPTI-2200HC, розгалужувачів не потрібно. Для підключення акустики використовується замовна клемна колодка з надійним з’єднанням. Харчування рекомендується підключати силовими кабелями калібру 14 AWG або потужніший.

Алюмінієвий анодований корпус забезпечений потужним радіатором. Вороновані і сріблясті елементи оздоблення надають підсилювача значний і благородний вигляд. Габарити підсилювача – 25,4х5,4х46,6 див.